Пишувај повеќе
Добродојдовте на нашиот форум.
Многу забава и запознавања на нови пријатели !
И секако уживајте во тоа што ви нудиме .
Станете дел од нас и регистирајте се !

ПишувајПовеќеТим
Пишувај повеќе
Добродојдовте на нашиот форум.
Многу забава и запознавања на нови пријатели !
И секако уживајте во тоа што ви нудиме .
Станете дел од нас и регистирајте се !

ПишувајПовеќеТим
Пишувај повеќе
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пишувај повеќе

Добдојдовте на Пишувај повеќе
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  

 

 раскажете К-15 скечеви

Go down 
АвторПорака
woLLennN
Модератор
Модератор
woLLennN


Број на мислења : 190
Поени : 256
Join date : 2009-05-05
Age : 28
Местолокација : Велес, Македонија

раскажете К-15 скечеви Empty
ПишувањеПредмет: раскажете К-15 скечеви   раскажете К-15 скечеви EmptyЧет Мај 07, 2009 12:08 pm

Тука можете да ни прераскажете некој краток или долг (по ваша желба) К-15 скеч или па стајте од YouTube да видиме некој Very Happy....може и некој општи мислеља што мислите вие за К-15 итн.

Ајде мајстори да ве видам. Wink


Порано со национално-политичките ремети беа закон. Од неодамна почнаа по идиотски вицови шо ги читаат од магазин да праат скечови и не ги бива. Се глеа дека немаат идеи више. Знаат од време на време некој добар скеч да напраат али се на се...


официјалната касета што излезе пред многу време. Квалитетот е како видео цеде. Најдобри сцени се оние кога Тошо сам зборува, у стилот - Ја батка... Very Happy Или сцената со Цацко - Кога на брат му му ја скршија кичмата... Laughing Мислам дека у последно време изгубија малку на инвентивност, но сепак се држат. Штета што престанаа да прават свои песни Sad И за малку ќе заборавев: преку долниов од Мањифико!



k-15 ne se zakon!!!Tie se USTAV!!!!PREAMBULA!!!!!!


еве вака малце ке се вратам на почетокот ама прво мора да се каже нешто кратко за К-15 ....soRRyy :S

К-15 е македонски хумористичен проект. Главните ликови се Тошо Малерот, Цацко Конопишки и Миле Паника играни од Васко Тодоров, Љупчо Бубо Каров и Бранко Огњановски кои истовремено се и основачи на овој проект. Истите членови го формираат бендот Дуо Трио. Првата емисија е емитувана на А1 Телевизија во 1995 година. Од тогаш шоуто доживува 13 сезони. Емитувано е на повеќе телевизиски канали, а денес е дел од истоимената (К-15) телевизија.


Последната промена е направена од woLLennN на Чет Мај 07, 2009 12:18 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://www.mightygaming.top-me.com
 
раскажете К-15 скечеви
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Пишувај повеќе :: Сеир и игри :: Хумор-
Отиди до: